DomůMail

Přednosti dřeva

Zvuková izolace

Moderní konstrukce s dřevěnými okny poskytují vynikající zvukovou izolaci. Profily ze dřeva jehličnatých stromů ve spojení se speciálními skly dosahují optimálních hodnot zvukové izolace 6 (nejvyšší je třída 7). Jsou vhodné dokonce pro použití na letištích. Za takovými okny můžete uvolněně poslouchat hudbu a pouliční hluk zůstane venku.

Ochrana proti požáru

Dřevo má jako organický materiál mimořádné vlastnosti v případě požáru. Dlouho si zachovává svou pevnost. Při zúhelnatění povrchu vznikne izolační vrstva a dřevo hoří stále pomaleji do hloubky. Nízký koeficient tepelné vodivosti (dřevo jehličnatých stromů 0,14 W/m2K) je přitom rozhodující. Okna zasklená protipožárním sklem jsou schopná odolávat šírení ohně až 90 minut (třída požární odolnosti F 90). Toto sklo je velice vhodné dokonce i pro protikouřové zóny.

Stabilita a pevnost

Dřevohliníková okna vynikají svou pevností a to bez ohledu na velikost či tvar výplní. S tlouškou dřeva 78 mm zaručují lepené hranoly i při těžkém zasklení nejvyšší míru pevnosti ,stability a tuhosti. Ve spojení s hliníkovými profily se dosáhne vestavěné hloubky 98 mm.

Životnost

Materiál, konstrukce a kvalita zpracování jsou zárukou dlouhé životnosti: žádný jiný materiál neprokazuje svou životnost přesvědčivejším způsobem než dřevo. Ješte dnes se používají okna, kterým je více než 100 let, ačkoli byla tehdy vyrobena méně dokonalými prostředky.Dřevohliníková okna mají něco na víc. Dokonalost přírodní látky a téměř neomezenou životnost. Pro lakování dřevohliníkových oken dáváme k dispozici samostatnou řadu produktů. Tyto produkty jsou přispůsobeny speciálním podmínkám pro lakování dřevohliníkových oken. Vnitřní strana s přirozeným dřevěným charakterem. Ten, kdo nechce postrádat přirozený dřevěný charakter ve vnitřních místnostech také na oknech, pro toho máme povrchovou úpavu, která chrání okno ve vnitřních prostorech, ponechává však dřevu vzhled jako by nebylo ani nalakováno.

Údržba a péče

Nízké nároky na údržbu.

Tepelná izolace

Dřevo poskytuje vynikající tepelnou izolaci. Ta je vyjádřena hodnotou K a tato hodnota činí 1,4 až 1,6 W/m2K. Tyto vynikající hodnoty tepelné izolace dřeva zabraňují rovnež vyzařování chladu okeního rámu a tím i kondenzaci vodních par. Dotyk přirozeného dřeva, i když je venku chlad, Vás o tom spolehlivě přesvědčí. Shrnuto na závěr, ušetríte topnou energii a snížíte tak trvalé náklady. Raduje se nejen Vaše peneženka, nýbrž i životní prostředí; méně topného materiálu totiž znamená i nižší vylučování oxidu uhličitého. Jako přírodní materiál a díky své schopnosti nasát vodní páru z okolního vzduchu, ukládat a opět vydávat zajištuje dřevo příjemné klima v prostoru. Človek vydá denně dýcháním až 1,5l vlhkosti.

 

Pěsta Jiří © 2009   |  web by WebCzech.cz